Uzené kukuřičné kuře glazované whiskey

Autor Patrik Bauer
kukuricne kure s whiskey

Uzené kukuřičné kuře glazované whiskey

Suroviny:

1ks kuře cca 2kg |
4 litry vody
370g jedlé soli
125g cukru

Postup:

Všechny ingredience smíchejte s vodou a provařte tak, aby se vše rozpustilo. Lák vychlaďte na pokojovou teplot a přendejte do lednice, kde se zchladí na 2°C. Kuře vložte do láku a zatížte. Kuře nesmí plavat. Nechte lakovat 18 hodin v chladu. Po naložení kuře opláchněte ledovou vodu a osušte. Po osušení položte na talíř nebo tácek a nechte 4 hodiny nezakryté v lednici. Kuře bude na povrchu suché, takže bude krásně chytat kouř a zároveň se marináda bude krásně chytat.

Marináda na glazování:

250ml whiskey
125ml javorového sirupu
50g třtinového cukru
lžička kajenské papriky

Všechny ingredience smíchejte a vařte na silném plameni dokud nevznikné marináda s konzistencí sirupu. Marinádu zchlaďte

Uzení:

Roztopte si komoru udírny na 93°C a držte v ní kuře 90 minut. Poté vytáhněte z udírny a pečlivě potřete marinádou. Dejte zpátky do udírny a držte tepolotu 80°C – 90°c dokud nebude mít kuře u kosti 72°C (doporučujeme po celou dobu uzení používat vpichový teploměr, kterým jde snadno kontrolovat teplotu u kosti)

Hotové kuře můžete nechat vychladnout nebo konzumovat hned po vyuzení (tak je nejlepší) ideální přílohou jsou opečené brambory s česnekem a libovolný salát. Po zbytek večera se nabízí dopíjení láhve whiskey. 

Bobrou chuť. 

Sledujte #bobroty na Facebooku

Recepty, rady a hlavně bobrá zábava

Mohlo by vás zajímat.